«Добротолюбство» - збірка духовних творів православних авторів IV-XV століть. Спочатку був складений святителем Макарієм Корінфським, відредагований преподобним Никодимом Святогірцем і опублікований грецькою мовою в 1782 році.
Слов'янською мовою «Добротолюбство» перекладав преподобний Паїсій Величковський, перший і головний переклад якого вийшов у 1793 році. Пізніше велику роботу з перекладу російською мовою, складання та доповнення збірки провів святитель Феофан Затворник.
У період з 1793 по 1857 рік слов'янський переклад «Добротолюбства» витримав не менше шести видань. Наступні видання виходили в 1877 і 1880 роках, а ще три видання публікувалися в період 1878-1914 гг.
Рекомендовано до публікації Видавничою радою Російської Православної Церкви.
Перший том Добротолюбства.До його складу входять: 1) Писання св. Антонія: 2) Вилучення з бесід св. Макарія; 3) Слова Ісаї самітника; 4) Настанови св. Марка подвижника; 5) Письма Євагрія ченця.
Другий том Добротолюбства містить збори богомудрих батьківських настанов переважно про боротьбу зі пристрастями для очищення серця — останньої мети подвижництва.
Третій том російського Добротолюбства.Майже всі статті, що входять до неї, запозичені з грецького Добротолюбства. Додається тільки співбесіда авви Зосими, який наказав св. Марію Єгипетську, і подвижничне слово з писань св. Максима Сповідника.
Четвертий том Добротолюбства складається з одних настанов інокам святого Феодора Студита.
П'ятий і останній том Добротолюбства, поєднує в собі інші статті грецького Добротолюбства за винятком: 1) двох книг Петра Дамаскіна, що є в перекладі Оптиної пустелі, 2) глав Симеона Метафраста, вилучених з бесід. Макарія Єгипетського, що друкуються у нас разом з бесідами цього батька, 3) фізичних, богословських і моральних глав св. Григорія Палами, у яких дуже багато складного для розуміння і вираження і 4) глав Калліста Катафігіота, занадто витончених і переважно умоглядних силологічних, що виражено в самій їхній назві.
Тип паперу:Офсетний
Палітурка:Тверда
Вага:2740 г
Розмір: 13 см × 17,5 см
- Ціна: 4 050 ₴